جاهای دیدنی ارمنستان شامل بخش های متنوع و جذابی در سراسر شهرها، روستاها و استان های مختلف آن می‌شود. افرادی که اهل سفر و گردشگری هستند با سفر به این کشور می توانند تجربیات جدید کسب کرده و از خوش‌گذرانی‌های متنوعی که در سراسر این کشور وجود دارد، خاطره ای خوب بسازند. مکان های منحصر به فرد تاریخی این کشور باعث می شود، نیاز به روزهای زیادی برای گردش در این کشور وجود داشته باشد.

جاذبه های گردشگری ارمنستان کشور همسایه ایران

ارمنستان یکی از کشورهایی است که با شمال غرب ایران مرز مشترک دارد. همین دلیل باعث شده تا اغلب اوقات توریست های ایرانی زیادی را به سمت خود جلب کند. قسمتی از مرز ایران و ارمنستان را رود ارس تشکیل داده و قسمتی از آن نیز مرز خاکی نخجوان به شمار می رود.

گذراندن چند روز در ایروان

از جمله جاهای دیدنی ارمنستان که همه روزه افراد و توریست های بسیاری را به سمت خود جلب می کند، پایتخت این کشور است. شهری غنی از تاریخ و فرهنگ این کشور که توجه مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. مراکز خرید بسیار زیاد و به روزی در این شهر قرار دارد که برای خرید مسافران با اجناس عالی و قیمت مناسب وجود دارد.

معماری با رنگ های جذاب، وجود کافه، رستوران ها و هتل های متنوع باعث می شوند که مسافران علاقمند به اقامت چند روزه ای در این شهر داشته باشند. شهری امن و مردمی مهمان نواز که موجب آرامش مسافرین را فراهم می آورد. آداب و رسوم و خوراکی ها و غذاهای سنتی و متنوع این شهر می تواند مورد پسند هر سلیقه و ذائقه‌ای باشد.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی استانبول ؛ تفریحات ساحلی و جاذبه‌های گردشی

جاهای دیدنی ارمنستان ارمیا

شهر گوریس

این شهر که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته، به وسیله معماری آلمانی طراحی شده است. اولین شهری به شمار می رود که در دامنه قفقاز، برای امپراتوری روسیه ساخته شده بود. به همین دلیل با سفر به این شهر می‌توانید در تاریخ قدم گذاشته و از ساختمان های تاریخ، مناظر زیبای طبیعی و غارهای مختلف لذت ببرید. در کنار بهترین جاهای دیدنی این شهر می توان با بالا رفتن از تپه ها و بهره بردن از هوای پاک و تمیز، روحی تازه به جان بخشید.

جاهای دیدنی ارمنستان شهر گوریس

کلیساهای دیدنی ارمنستان

صومعه ها و کلیسا های بسیاری در این کشور وجود دارد که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این کشور شناخته می شوند. چند نمونه از زیباترین و پربازدیدترین آنها را در ادامه معرفی کرده ایم. کلیساها چشم اندازی زیبا و انرژی بخش در این کشور به شمار می روند.

کلیسای گغارد (Geghard)

یکی از جاهای دیدنی ارمنستان که بسیار دیدنی است، کلیسای معروف گغارد است. گغارد در زبان فارسی سرنیزه معنی می شود. بنای این کلیسا در کنار صخره هایی سرسبز وجود دارد که می تواند اوقات مفرح و آرامش بخش را دو چندان کند.

جاهای دیدنی ارمنستان کلیسای گغارد

کلیسای نوراوانک (Noravank)

در این مجموعه دو کلیسای کوچک در صخره هایی متمایل به رنگ نارنجی وجود دارد. ساختمان این کلیسا به کنده کاری هایی متفاوت، این بنا را نسب به سایر جاهای دیدنی ارمنستان متمایز ساخته است. راه پله ای سنگی برای بالا رفتن و رسیدن به ساختمان اصلی در نظر گرفته شده است. متاسفانه این بنا بعد از زلزله ای شدید، تخریب شد. خبر خوب اینکه خیری آمریکایی-ارمنی این بنا را بازسازی کرده و مورد استفاده مجدد قرار داده است.

مطالب مرتبط
قصر توپکاپی جاذبه گردشگری کشور ترکیه + آشنایی با تاریخ آن

کلیسای نوراوانک جاهای دیدنی ارمنستان

کلیسای خور ویراپ (Khor Virap)

کلیسای خور ویراپ در رشته کوه آلپ به عنوان مکانی مقدس، مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. افسانه های بسیاری در مورد این کلیسا وجود دارد. در پاره ای از تاریخ این کلیسا به عنوان زندانی برای گریگور روشنگر بوده است.

جاهای دیدنی ارمنستان کلیسای خور ویراپ

کلیسای تاتیو (Tatev)

اگر در این سفر به ارمنستان، علاقمند به بازدید هیچ یک از کلیساها نیستید، حتما به دیدن کلیسای تاتیو بروید. این کلیسا زمانی به عنوان مهمترین دانشگاه ارمنستان شناخته می‌شده.

جاهای دیدنی ارمنستان کلیسای خور ویراپ

یکی از جاهای دیدنی ارمنستان بزرگترین تله کابین ارمنستان است که در این قسمت وجود دارد. با استفاده از این تله کابین ها می توان بر فراز کوه های سرسبز مناظر زیبایی مانند آبشارها و دره های مختلف را مشاهده کرد.

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

این پارک در شمال شرقی ایروان به عنوان یکی از سرسبزترین مکان ها در این کشور است. پوشش گیاه و سرسبز که قسمت هایی از رشته کوه آلپ را شامل می شود، ساختمان و بناهایی تاریخی را نیز در خود دارد. آب و هوایی دلپذیر و مطلوب در این منطقه کوهستانی باعث می شود اکثر افراد علاقمند به اقامت در این شهر و پارک ملی باشند. وجود چشمه های آب معدنی سبب شده است به عنوان یکی از جاهای دیدنی ارمنستان از این شهر استقبال زیادی شود.

جاهای دیدنی ارمنستان پارک ملی دیلیجان

پارک ملی شیکاهو ارمنستان

این پارک به عنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی ارمنستان وسعتی بسیار زیاد دارد. در این پارک حفاظت شده حیوانات بسیاری نیز نگهداری می شود. وجود آبشار های طبیعی و مناظر زیبا می تواند گردشگران بسیاری را برای خوشگذرانی های متنوع پذیرا باشد.

مطالب مرتبط
آشنایی با برج مارینا بی سندز نماد سنگاپور + امکانات

پارک حفاظت شده یکی از جاهای دیدنی ارمنستان

موزه های مختلف ارمنستان

بعید است جاهای دیدنی کشوری تاریخی را دنبال کنیم و از موزه های آن بی خیر باشیم. داشتن موزه هایی متنوع در سراسر شهر های مختلف این کشور، خبر از فرهنگی غنی را در بر دارد.

موزه نسل کشی

متاسفانه نسل کشی های ظالمانه بسیاری در تاریخ اتفاق افتاده است که اغلب افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. پاره ای از تاریخ عثمانی ها دست به نسل کشی ارامنه برداشتند.

جاهای دیدنی ارمنستان موزه نسل کشی

این بنای تاریخی به عنوان یادبود از تمام افرادی که در این نسل کشی بی رحمانه از بین رفته اند بنا شده است. آتش جاویدان در میان ستون هایی نمادین، توریستان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

جاهای دیدنی ارمنستان موزه نسل کشی

موزه تاریخ در ایروان

این موزه سه طبقه که در پایتخت کشور ارمنستان قرار دارد، مکانی برای برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری، نگهداری از عتیقه و اجناس قیمتی و همینطور یادگاری هایی که از سمت پادشاهان کشورهایی مانند ایران روانه شده است، در نظر گرفته شده است. همه روزه گردشگران و مسافران بسیاری برای بازدید از این مکان به این شهر سفر می‌کنند.

موزه تاریخ یکی از جاهای دیدنی ارمنستان

سخن پایانی

جاهای دیدنی ارمنستان بسیار زیاد است و هر فرد می تواند طبق سلیقه گردشگری و تفریحی خود مکانی مناسب را انتخاب کند. کلیساهای معروف دیگری مانند زوارنتوس و معبد گارنی از جمله مکان های دیدنی دیگر این کشور هستند. در اطراف دریاچه سوان ساختمان های تاریخی دیگری نیز وجود دارد، که می تواند اوقات خوشی را برای مسافران فراهم کند. موزه اریبونی و موزه کافسجیان از دیگر موزه های تاریخی این کشور هستند. اما در طول این متن سعی بر این بود که مناطق گردشی و جاهای دیدنی مهم و پربازدید این کشور را برایتان معرفی کنیم.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی سوئد (9 جاذبه ویژه در سوئد که باید دید)