جزایر قناری مجموعه‌ای از جزایر است که سواحل و زیبایی‌های مخصوص به خود را شامل می‌شود. این جزایر در اقیانوس اطلس واقع شده‌اند که یکی از مناطق خود مختار اسپانیا محسوب می‌شود. شاید نام این مجموعه از جزایر برای بسیاری از افراد آشنا باشد اما اطلاعاتی در مورد آن نداشته باشند که در این متن به طور کامل توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد که بیشتر با آن آشنا شوند.

اطلاعاتی کامل در مورد جزایر قناری

برای شناخت کلی جزایر قناری بهتر است کمی ساده‌تر اما کامل در مورد آن سخن بگوییم. جزایر قناری مجموعه‌ای از جزایر است که شامل 7 جزیره می‌شود. این سواحل در نزدیک ساحل مراکش قرار دارند که می‌توان آنرا یکی از 17 منطقه خود مختار اسپانیا دانست. قناری (canary) که ریشه لاتین دارد به معنی سگ است.

نام هفت جزیره قناری

 1. تنریف: بزرگترین جزیره این قسمت محسوب می‌شود و سومین کوه آتشفشان مرتفع در این قسمت قرار دارد. کوه تیده مرتفع‌ترین نقطه در اسپانیا است که به همین علت رصدخانه نجومی نیز در این قسمت ساخته‌اند.
 2. لانزاروته
 3. گرن کاناریا
 4. لاپالما
 5. لاگومرا
 6. ال هیرو
 7. فوئه رته ونتورا
نام‌های جزایر قناری

نام سومین جزیره بزرگ این مجموعه گرند کناریا به معنی سگ بزرگ است. نام این جزیره نیز از معنی لاتین آن گرفته شده است و به معنی جزایر سگ‌ها قلمداد می‌شود که به دلیل وجود سگ‌های وحشی در این منطقه این نام‌گذاری در نظر گرفته شده است. نکته جالب اینکه اسم پرنده‌های قناری از این جزایر گرفته شده است و این موضوع به این علت است که این پرندگان بومی این منطقه هستند.

مطالب مرتبط
آنتالیا ترکیه (7 مورد از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشی)

جاهای دیدنی جزایر قناری

پوشش‌های گیاهی متنوعی در این قسمت از دنیا وجود دارد و به همین دلیل جاذبه‌های دیدنی بسیاری خلق شده است که گردشگران و طبیعت‌گردان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. با ما همراه باشید تا جاذبه‌های گردشی و طبیعی این جزایر را برایتان معرفی کنیم.

پارک ملی تیده واقع در تنریف

پارک ملی تیده را در مجمع الجزایر قناری می‌توان یکی از جذاب‌ترین مناطق دیدنی دانست. بسیاری از علاقمندان به حیوانات برای دیدن مجموعه‌ای از حیوانات زیبا به این منطقه سفر می‌کنند. لازم به ذکر است که این مکان توریستی دیدنی به ثبت یونسکو در آمده است.

در این پارک با کمی پیاده‌روی می‌توان به مناظری بسیار زیبا رسید و علاوه بر زیبایی چشم نواز منظره، شاهد گدازه‌ها و سنگ‌های ناشی از آتشفشان بود. جالب‌تر از آن اینکه رودی از مواد مذاب این کوه سرازیر شده است که منظره منحصر به فردی را به نمایش گذاشته است.

سواحل تنه ریف در جزایر قناری

وجود تله کابین در این منطقه از جذابیت‌های دیگری است که برای افراد علاقمند ساخته شده است. به وسیله آن می‌توان تا ارتفاعات کوه تیده سفر کرد. از دیگر امکانات تفریحی که برای این منطقه در نظر گرفته شده است که می‌توان به موزه و باغ گیاه‌شناسی نیز اشاره کرد. دیگر جاذبه‌های دیدنی تنریف را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 • پارک طوطی‌ها: در این پارک علاوه بر پرندگان و طوطی‌ها، حیوانات دیگری از جمله شیر دریایی، دلفین و همینطور پنگوئن نیز نگهداری می‌شود که عموم مردم می‌توانند برای بازدید به آنجا مراجعه کنند.
 • جنگل‌های کاج: این پوشش بسیار زیبا در این جزیره می‌تواند زیبایی منحصر به فردی را برای چشم‌ها به همراه داشته باشد.
 • گاراچیکو: استخرهای صخره گاراچیکو در گذشته از بنادر اصلی این منطقه بوده است که به دلیل فوران مواد مذاب آتشفشان از بین رفته است اما امروزه به عنوان استخرهای صخره‌ای برای شنا و آبتنی گردشگران در نظر گرفته شد است.
 • کاروناوال‌های تنریف: رژیه این کارناوال‌ها با پوشش متفاوت، موسیقی و خوارکی‌های متنوع از دیگر جذابیت‌های تنریف در جزایر قناری است که سالانه برگزار می‌شود.
 • ساختمان مستعمرات در این جزیره به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است که از دیگر حاذبه‌های این جزیره به شمار می‌رود.
 • دهکده ماهیگیری سابق که برای خوش‌گذرانی‌های شبانه بسیار جذاب است.
مطالب مرتبط
جاهای دیدنی باتومی را بشناسید + بهترین موقع سفر به آن

جزیره پر جمعیت گرن‌کاناریا

گرنکاناریا دومین جزیره پر جمعیت جزایر قناری محسوب می‌شود. پایتخت این جزیره لاس پالماس له گرنکاناریا است که ساحل شنی سفید و سواحلی با گدازه‌های آتش‌فشانی دارد. این جزیره پوشش مخصوص خود را دارد و شامل مناطق کوهستانی، روستایی و تپه ماسه‌ای می‌شود.

 • ساحل محبوب ماسپالوماس: شامل رستوران‌ها، کافه‌ها و تفریحات ساحلی جذاب بسیاری است که زیبایی منحصر به فردی دارد.
 • کلیسای سانتا آنا: در پاره‌ای از تاریخ توقفگاه کریستف کلمب نیز بوده است.
 • پارک آریناگا: اگر به پارک‌های زیر آب علاقمند هستید گزینه بسیار خوبی را انتخاب کرده‌اید.
 • پارک پالمیتوس: به عنوان یک باغ گیاه‌شناسی در جزایر قناری است که در آنجا می‌توان علاوه بر زیبایی‌های گیاهی، حیوانات و پرندگان این باغ وحش را نیز مشاهده کرد.
سواحل جزایر قناری

مشاهده گدازه‌های روان در جزیره لانزاروته

بسیاری از افراد معتقدند این جزیره اولین جزیره در این قسمت است که انسان‌ها در آن سکونت کردند. بیش از 500 گونه گیاهی این جزیره را پوشش داده است. پورتو دل گارمن از شهرهای اصلی این جزیره است که با آبهای فیروزه‌ای احاطه شده است.

 • آب‌های فیروزه‌ای در این منطقه مکانی عالی برای شنا و تفریحات آبی به شمار می‌رود
 • پارک استوایی گوییناته بیش از 1300 گونه جانوری را در خود نگهداری می‌کند. نمایشی از طوطی‌های زیبا روزانه در این پارک برگزار می‌شود که بسیاری از افراد را به این سمت جذب کرده است.
 • موزه لانزاروته در گذشته خانه‌ای برای لانزاروته بوده است که امروزه به دلیل سبک منحصر به فرد دکوراسیون، به جاذبه‌ای برای بازدید تبدیل شده است. نکته جالب اینکه درختان حیات این موزه در سوراخ‌های گدازه‌های آتشفشان کاشته و رشد کرده‌اند.
 • رستوران‌های بومی و وجود کافه تریا‌های متعدد در این جزیره مناظری زیبا در کنار سرو یک غذا و نوشیدنی دلچسب را برای مسافران و گردشگران فراهم کرده است.
 • باغ کاکتوس سراسر پوشیده شده از انواع کاکتوس‌های متفاوت در کنار آبنماهایی زیبا، از دیگر جاذبه‌های جزایر قناری در این منطقه است.
 • پارک تیمانفیا شامل جاده‌هایی در میان عبور از بین آتشفشان‌های خاموش و گدازه‌ها فراهم کرده است که علاوه بر وجود رستوران می‌توان از زیبایی مناظر لذت برد.
کاکتوس‌های جزایر قناری

دومین کوه بلند منطقه در جزیره لاپالما

ساحل این جزیره به دلیل فوران‌های متعدد آتشفشان در گذشته، زیبایی ویژه و خاصی را برای گردشگران فراهم کرده است. به دلیل مرتفع بودن، از آب و هوایی خاص و بسیار پاک و آبی برخوردار است.

مطالب مرتبط
هتل های قطر : لیستی از بهترین موارد برای مسابقات یا تفریح خانوادگی

دیدن آسمان شب در لاپالما یکی از لذت‌بخش‌ترین انگیزه‌های سفر به این نقطه از دنیا محسوب می‌شود. لاپالما سرسبزترین جزیره در جزایر قناری است که یکی از راه‌های درآمد آن صادر کردن موز است.

جاهای دیدنی جزایر قناری

لاگومرا جزیره کوچک اما سرسبز

پارک ملی گاراجونای که در آنجا وجود دارد از جمله جزیره‌های کوچک این منطقه است. وجود پوشش گیاهی جالب در کنار حیوانات بومی منطقه، مناظری هیجان‌انگیز و جذاب برای بسیاری از علاقمندان به طبیعت ایجاد کرده است. این جزیره کوچک جمعیت بسیار کمی دارد و در آن می‌توان تفریحاتی از جمله موارد زیر را تجربه کرد:

 • غواصی
 • قایق‌سواری
 • تماشای ساحل در کنار تماشای نهنگ‌ها
 • تماشای آبشار زیبای ال سدور

کوچک‌ترین جزیره در جزایر قناری

ال هیرو در جنوب غربی مجموعه جزایر قناری واقع شده است که کوچکترین آنها به شمار می‌رود. این جزیره با اینکه از نظر ابعاد شاید کوچکتری نسبت به سایر جزایر این منطقه دارد اما تفریحات ساحلی ویژه‌ای را نیز شامل می‌شود که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

 • وجود پوشش گیاهی کم اما دیدنی
 • گونه‌های جانوری متعدد از جمله مارمولک‌های بزرگ

فوئرته نتورا دومین جزیره بزرگ در جزایر قناری

این منطقه یکی از مناطق ثبت شده در لیست مناطق حفاظت شده بین المللی است که از آرامش منحصر به فردی در کنار دریای آبی برخوردار است. با وجود امکانات رفاهی و گردشی که در این منطقه وجود دارد، شلوغی به چشم نمی‌خورد و خلوت است.

 • غواصی
 • قایق‌سواری
 • لذت بردن از ساحل شنی و آفتاب گرفتن
 • لذت بردن از آسمان تمیز در کنار طلوع و غروب خورشید
 • سواحل طولانی و تپه و ماسه‌های بکر
 • وجود انواع آبزیان، حیوانات و پرندگان
 • زمین تنیس
جاذبه‌های تفریحی جزایر قناری

نکات پایانی در مورد جزایر قناری

اگر قصد گردشگری و سفر به کشورهای خارجی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از امکاناتی که در جزایر قناری برای بازدید در نظر گرفته شده است، غافل نشوید. نکته جالبی که برای این جزیره وجود دارد این است که این قسمت از اروپا هزینه‌های مناسب‌تری نسبت به سایر قسمت‌های اروپا دارد اما امکاناتی مشابه سایر اماکن گردشی و تفریحی را شامل می‌شود.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی کرواسی و معروفترین جاذبه‌های گردشی آن