جاهای دیدنی کرواسی شامل طبیعتی بسیار زیبای ساحلی و جنگلی و همینطور شهرهای تاریخی می‌شود. کشور کرواسی در قسمت جنوب مرکزی اروپا و در منطقه بالکان واقع شده است که زاگرب به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شناخته می‌شود. جاذبه‌های گردشی و تفریحی متعددی برای این شهر و سایر شهرهای کرواسی وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم با مهمترین آنها که در ادامه معرفی کرده‌ایم آشنا شوید.

معروفترین جاهای دیدنی کرواسی

کرواسی از جنوب با مونته‌نگرو و همینطور دریای آدریاتیک هم مرز است که همین موضوع سبب داشتن سواحلی بسیار زیبا و جاذبه‌های گردشی متعددی شده است. لذت بردن از تفریحات ساحلی متعددی که برای این مناطق در نظر گرفته شده است، همه روزه گردشگران مخصوص به خود را جذب می‌کند.

لذت گردش در سواحل مدیترانه‌ای کرواسی با تفریحات بسیار متنوعی مانند تفریح با قایق‌های بادی، آفتاب‌گرفتن زیر آفتاب ساحلی، گردش در پارک‌های تفریحی و… همراه است که سبب شده است کرواسی به عنوان یکی از گزینه‌های ثابت در بسیاری از تورهای گردشی به اروپا باشد. اما بهتر است این مناطق و جاهای دیدنی کرواسی را دقیق‌تر برایتان در ادامه متن معرفی کنیم.

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک (Plitvice Lakes National)

پارک ملی کرواسی

طبیعی است که پارکی با داشتن 16 دریاچه و پوشش گیاهی بسیار زیبا، یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشی در کرواسی باشد. این دریاچه‌ها به رنگ‌های آبی زمردی، خاکستری و همینطور سبز وجود دارند که نکته جالب در مورد آنها به تغییر رنگ آنها با تغییر فصل برمی‌گردد. البته زیباترین قسمت دیدنی این پارک ملی آبشارهای آن است که به وسیله آنها، دریاچه‌های کوچک و بزرگ به یکدیگر متصل شده‌اند.

کرواسی

در کنار این زیبایی‌های طبیعی، پل‌های چوبی ایجاد شده و قدم زدن بر روی آنها می‌تواند آرامش و خاطره‌ای ماندگار از یک سفر در دل طبیعت را به یاد گذارد. امروزه در این مناطق هتل‌هایی نیز در نظر گرفته شده است که برای داشتن شبی آرامش‌بخش می‌توان در آنجا اقامت داشت.

پارک زیبای کرواسی

ساحل شاخ طلایی (Zlatni Rat Beach)

ساحل شاخ طلایی کرواسی

علاقمندان به ورزش‌های ساحلی و آفتاب گرفتن، می‌توانند از این ساحل با شن‌های طلایی نهایت استفاده را داشته باشند. زیرا تفریحاتی همچون کایت سواری روی دریا و یا قایق سواری برای این قسمت در نظر گرفته شده است. البته برای دسترسی به این ساحل لازم است تا از شهر اسپلیت با کشتی به آنجا رفت که هتل‌های اقامتی با امکانات فوق العاده نیز برای اقامت در این منطقه در نظر گرفته شده است.

زلاتنی ریت کرواسی

شهر قدیمی اما دیدنی زادار (Zadar)

سواحل دالماسی در یک شبه جزیره در کرواسی واقع شده‌اند که شهر زادار نیز در آنجا ساخته شده است. یکی از بهترین جاهای دیدنی کرواسی شهر زادار است. هر قدر زمان برای دیدنی‌های این شهر اختصاص دهید کم است. البته معروفترین مکان‌های دیدنی این شهر، کلیساهایی است که به سبک باستانی و رومی ساخته شده‌اند. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کلیسای جامع آناستازیا
  • کلیسای سنت مری
  • کلیسای سنت چریسوکونوس
  • کلیسای سنت دوناتوس
کلیسای سنت دوناتوس در کرواسی
کلیسای آناستازیا در زادار کرواسی

هر یک از این کلسیاها دارای معماری بسیار زیبایی هستند که در آنها آثاری همچون نقاشی‌های مذهبی نگهداری می‌شود. اما دیدن غروب خورشید در ساحل دریای آدریاتیک واقع شده در این شهر، یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد را به سمت خود جذب می‌کند. جالبتر اینکه در این قسمت از ساحل کشور، صفحاتی برای ذخیره نیروی خورشید تعبیه شده است که در شب نور مورد نیاز برای زیبایی ساحل و تفریحات آن را تامین می‌کند.

مطالب مرتبط
جاذبه های معبد کک لوک سی در مالزی + نکات گردشگری
ساحل زادار کرواسی

پارک بین المللی کورناتی (Kornati Islands National Park)

پارک کورناتی در کرواسی

مجمع الجزایر کورناتی شامل 89 جزیره می‌شود که بیشتر آنها خاک حاصلخیز ندارند و منطقه مسکونی نیستند. اما ین موضوع دلیل بر این نیست که تفریحاتی برای این منطقه وجود نداشته باشد. در برخی از این جزایر کلبه‌های سنگی، بخش‌هایی برای غواصی، رستوران‌های فصلی و استراحتگاه‌های متعددی در نظر گرفته شده است. با کرایه کردن یک قایق، که بهترین راه گردش در این منطقه است، می‌توان از تمام جاذبه‌های این منطقه گردشی بهره‌مند شد.

سواحل کورناتی در کرواسی

دوبروونیک (Dubrovnik)؛ یکی از بهترین جاهای دیدنی کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی کشور کرواسی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، شهر دوبروونیک است. این شهر تاریخی در سواحل دریای آدریاتیک ساخته شده است. دیوارهای باستانی این شهر باستانی و قدم زدن بر روی آنها برای تماشای مناظر زیبا، قلعه‌ها و برج‌های دیدنی از جاذبه‌های این شهر است.

شهر تاریخی کرواسی

ایستریا (Istria)؛ شبه جزیره‌ای مشترک

شهر ایستریا کرواسی

شبه جزیره ایستریا در قلب اروپا بین سه کشور کرواسی، ایتالیا و اسلوونی قرار گرفته است و بیشترین مرز را با کرواسی دارد. پوشش جنگلی این جزیره، سبب شده است تا بزرگ‌ترین منطقه سرسبز در آدریاتیک معرفی شود. با وجود این پوشش و داشتن سواحل دریایی بسیاری زیبا، جاذبه‌ای عالی برای تفریح و استراحت محسوب می‌شود. شهر پولا در این جزیره، بزرگترین شهر است و شهر رووینی نیز با خانه‌های قدیمی و معماری رنگارنگ، پذیرای گردشگران مختلف به این بخش هستند.

بهترین جاهای دیدنی کرواسی
بهترین جاهای دیدنی کرواسی

نکات پایانی سفر

برای سفر به دل طبیعت در مرکز اروپا، جاهای دیدنی کرواسی انتخابی بسیار عالی است. این کشور در تمام فصول جایی برای گردش و تفریح است. پیشنهاد می‌کنیم جاذبه‌های گردشی این سفر را برای سفرهای آینده از دست ندهید.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی قطر : 5 تا از پیشنهادهای عالی که باید دید