تحصیل در استرالیا یکی از اهداف مهم بسیاری از افراد علاقمند به ادامه تحصیل به شمار می‌رود. این موضوع به دلیل است که در مقاطع مختلف شرایط بسیار خوبی برای ادامه تحصیل فراهم شده است. در ادامه مزایا و شرایط تحصیل در این کشور را به طور کامل ارائه خواهیم کرد.

همه چیز در مورد تحصیل در استرالیا

استرالیا سومین کشوری است که دانشجویان متعدد بین المللی را سالانه برای ادامه تحصیل می‌پذیرد. از طرفی این کشور از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های معتبر بسیاری را دارد.

به طور میانگین هر سال حدود 600 هزار دانشجو از بسیاری از کشورها برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. اگر 100 دانشگاه برتر دنیا را بررسی کنیم، نام 7 دانشگاه معتبر استرالیا در این لیست به چشم خواهد خورد.

راهنمای تحصیل در استرالیا

دانشگاه‌های استرالیا از امتیاز بالایی برخوردار هستند. رتبه چهارم جهانی در اختیار دانشگاه‌های این کشور است. این موضوع نشان دهنده قدرت نظام آموزشی بالا، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی و سیستم آموزشی منظم و با برنامه به شمار می‌رود.

مزایای تحصیل در استرالیا

بسیاری از علاقمندان به ادامه تحصیل در این کشور دلایل مختلفی برای این منظور دارند. این دلایل ممکن است از شرایط حاکم محیط ایجاد شده باشد و یا از مزایایی که ادامه تحصیل در استرالیا به همراه دارد پیش آمده باشد. این مزایا شامل موارد زیر می‌شود.

 • وجود دانشگاه‌های معتبر
 • اعطای مدرک معتبر بین المللی پس پایان دوره‌های آموزشی
 • اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • زبان مرسوم این کشور انگلیسی است که تسلط بر آن نیز ساده است
 • شغل مناسب حین تحصیل برای هزینه‌های ایجاد شده (امکان 20 ساعت کار در طول هفته وجود دارد)
 • ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار مناسب بعد از اتمام تحصیل
 • کیفیت مطلوب برای زندگی و شرایط مناسب فرهنگی
مطالب مرتبط
جاهای دیدنی استانبول ؛ تفریحات ساحلی و جاذبه‌های گردشی

شرایط مورد نیاز و مهم برای تحصیل در استرالیا

برای ادامه تحصیل در هر کشوری شرایطی نیاز است. اما برای ادامه تحصیل در استرالیا کمی شرایط آسان‌تر در نظر گرفته شده است. این کشور که بدون مرز خاکی با سایر کشورها است و تنها مرز آبی با سایر کشورها دارد، شرایطی برای ادامه تحصیل نیاز دارد که در به طور جامع در این قسمت ارائه کرده‌ایم.

مزایای تحصیل در استرالیا

زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

اولین گامی که بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر نیاز دارند، آموزش و یادگیری زبان مورد نیاز برای شروع آموزش در آن کشور به شمار می‌رود. زبان رایج در استرالیا انگلیسی است.

برای دانشجویان بین المللی شرط اولی که برای ثبت نام وجود دارد، داشتن مدرک زبان به شمار می‌رود. نمره مدرک آیلتس یا تافل قابل قبول برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. زبان اصلی آموزش در موسسات و دانشگاه‌های مختلف نیز زبان انگلیسی است و تنها تفاوتی که در این بین وجود دارد، لهجه و گویش متفاوت استرالیایی با زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

ویزا برای ادامه تحصیل در استرالیا

برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور ممکن است مشکلات کمتری برای علاقمندان به ادامه تحصیل وجود داشته باشد. برای این منظور در ابتدا نیاز به تاییدیه ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور وجود دارد که به آن COE گفته می‌شود.

بعد از ارائه این مدرک فرد باید توانایی خود را برای تامین هزینه‌ها با اعطای مدارک معتبر ثابت کند. در ادامه آن گواهی جهت داشتن توانایی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی باید ارائه شود.

مطالب مرتبط
هتل های قطر : لیستی از بهترین موارد برای مسابقات یا تفریح خانوادگی

هزینه‌های تحصیل در استرالیا

این هزینه‌ها ممکن است به شرایط مختلفی بستگی داشته باشد. شرایط مختلف ممکن است گزینه‌هایی مانند شهریه مختلف برای دانشگاه‌های مختلف، منطقه زندگی و هزینه‌های شخصی فرد متفاوت باشد.

اما میانگین و متوسطی که برای این هزینه‌ها ممکن است وجود داشته باشد را بیان خواهیم کرد. یک فرد دانشجو به طور میانگین در طول سال ممکن است هزینه‌ای حدود 20000 دلار استرالیا را به همراه خواهد داشت.

در این بین شهریه‌هایی که به طور سالانه فرد موظف به پرداخت است نیز در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت خواهد بود. برای دوره کارشناسی هزینه‌ای حدود 25 هزار دلار الی 35 هزار دلار نیاز است که بسته به رشته و دانشگاه این میزان متفاوت خواهد بود.

هزینه های تحصیل در استرالیا

دوره کارشناسی ارشد نیز هزینه‌ای حدود 30 الی 40 هزار دلار را در طول سال نیاز خواهد داشت. اما برای دوره دکترا هزینه‌ای بالغ بر 30 هزار دلار تا 70 هزار دلار را برای فرد به همراه خواهد داشت. در رشته‌هایی که دوره‌های عملی بیشتری دارند مانند رشته دندانپزشکی، هزینه شهریه سالانه بیشتری برای فرد را ایجاد خواهد کرد.

نیاز به شغل و درآمد حین تحصیل در استرالیا

دانشجویانی که بین الملل هستند برای ادامه تحصیل و تامین امرار معاش در این کشور می‌توانند 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند. اما در طول تعطیلات بین ترمی به صورت تمام وقت اجازه کار را خواهند داشت.

تحصیل با بورسیه در استرالیا

افرادی که دولت استرالیا بیش از 200 بودجه برای بورسیه تحصیلی در این کشور مشخص کرده است. این کشور یکی از 10 کشوری است که بیشترین بودجه سالانه کشور را به تامین کمک هزینه درسی اختصاص می‌دهد.

مطالب مرتبط
تحصیل در اتریش با چه شرایط و مزایایی همراه است؟

از آنجایی که مدارک معتبر در این کشور تضمینی برای اشتغال در آینده بسیاری از افراد به شمار می‌رود، نیازمند مدارکی است که فرد باید آنها را ارائه دهد. این مدارک می‌تواند شامل ارائه مقالات معتبر متعدد، مدرک زبان، معدل بالا و شایستگی فردی برای ادامه تحصیل در این کشور را شامل می‌شود.

این بورسیه‌ها برای اکثر دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که برای مقاطع مختلف تحصیلی نیز در نظر گرفته شده است.

بورسیه برای تحصیل در استرالیا

دانشگاه‌های معتبر برای ادامه تحصیل در استرالیا

این کشور گزینه‌های مختلفی را برای دانشجویان ارائه داده است که بر طبق رشته و شرایط فردی می‌توانند آن را بر گزینند. دانشگاه‌های مطرحی در این کشور وجود دارند که مدارک معتبری را اعطا خواهند کرد.

دانشگاه‌های گروه هشت که جزء رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شوند، بسیاری از افراد علاقمند به ادامه تحصیل را به خود جذب کرده‌اند. این دانشگاه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

 1. دانشگاه ملی استرالیا
 2. دانشگاه ملبورن
 3. دانشگاه سیدنی
 4. دانشگاه آدلاید
 5. دانشگاه استرالیای غربی
 6. دانشگاه نیو سوت ولز
 7. دانشگاه موناش
 8. دانشگاه کوئینزلند

این نام‌ها برای بسیاری از افراد آشنا است و دلیلی برای ادامه تحصیل به شمار می‌رود. از ویژگی‌های مهمی که مدرک تحصیلی در این دانشگاه‌ها به همراه خواهد داشت دستیابی به شغل مناسب در تمام کشورها است.

سخن پایانی

ادامه تحصیل می‌تواند هدف بسیاری از افراد به شمار رود و اینکه اعتبار مدرکی که دریافت می‌کنند نیز بسیار مهم برای این منظور به شمار می‎رود. به همین جهت بسیاری از علاقمندان به ادامه تحصیل، خواهان ادامه تحصیل در استرالیا هستند تا بتوانند مدارک معتبر برای داشتن شغل مناسب داشته باشند. در این متن اطلاعاتی جامع در این مورد ارائه شد تا به علاقمندان در این زمینه کمک شایانی برساند.

مطالب مرتبط
کبک کانادا و اطلاعاتی کامل در مورد آن+معرفی 9 جاذبه گردشی