گنتینگ هایلندز یکی از جاذبه های گردشگری در کشور مالزی می باشد. بدون شک برای افرادی که به دنبال هیجان و هوای پاک هستند تفریح کردن در ارتفاعات بهترین انتخاب برای آن های است. این مکان تفریحی در یک شبه جزیره بر روی ارتفاعات کامرون ساخته شده است. یک محل گردشگری که در میان جنگل های انبوه واقع شده است.

موقعیت مکانی گنتینگ هایلندز

گنتینگ هایلندز در شمال پایتخت کشور مالزی بنا شده است. اما جالبی این مکان تفریحی در این است شما سبک زندگی کالیفرنیایی را در برخی از بنا ها و وسایل تفریحی این شهر بزرگ گردشگری دیده و تجربه خواهید کرد.

این مکان گردشگری در بالای دو کوه در ارتفاعات ساخته شده است؛ در نتیجه هوای آن اغلب نسبت به خود پایتخت مالزی سردتر است.

شاید ابتدا به نظر بیاید هایلندز تنها مکانی برای یک روز تفریح باشد، اما اینطور نیست. آن جا می توان در سوئیت ها یا هتل های ساخته شده اقامت کرد. برای رسیدن به این مکان تمام وسایل رفاهی مانند اتوبوس، مترو و غیره را برای علاقه مندان تهیه کرده اند.

امکانات رفاهی و سرگرمی گنتینگ

مکانات رفاهی و سرگرمی گنتینگ

1. تله کابین

یکی از بی نظیر ترین وسیله های حمل و نقل در گنتینگ هایلندز سوار شدن در تله کابین است. این تله کابین ارتباط بین دو کوه از رشته کوه های تی تی وانگسا است.

هنگامی که افراد برای تردد از آن استفاده می کنند با منظره ی شگفت انگیزی در پایین پای خود مواجه می شوند. از طرفی سرسبزی جنگل ها و دره ها از طرفی دیگر دیدن شهربازی ساخته شده در آنجا را از ارتفاعی زیاد خواهید دید. همچنین در برخی از فصل ها خود را بالای مه می بینند.

تله کابین گنتینگ هایلندز

نکته: این تله کابین ها برای گردشگران از ساعت 7 صبح تا 12 شب قابل استفاده می باشند.

2. سرگرمی با Foxworld در گنتینگ هایلندز

سرگرمی با Foxworld در گنتینگ هایلندز

می توان این گونه گفت که در گنتینگ هایلندز هر سرگرمی پیدا می شود. بازی فوکس ورد یک بازی مهیج و هیجان انگیز در ارتفاعات است که برای ساعاتی می تواند تا میزان بسیار زیادی آدرنالین خون را در شما بالا ببرد.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی کرواسی و معروفترین جاذبه‌های گردشی آن

این بازی تا حدود زیادی مشابه با اسکیپ روم است. با این تفاوت که در این بازی از شبیه ساز های فیلم های هالیوودی بهره گرفته اند.

3. مجموعه اسب سواری

گنتینگ هایلندز به طرز باور نکردنی تمامی اسباب تفریح را برای هر نوع سلیقه ای مهیا کرده است. همیشه افراد از هیجان و سروصدا لذت نمی برند و محیطی ساکت و آرام را برای تفریح انتخاب می کنند. مزرعه اسب سواری که در این شهر گردشی ساخته شده است بدون شک لذت بخش ترین انتخاب برای دوست دارن سکوت و طبیعت است.

خلاقانه ترین روش برای اسب سواری گردشگران در این منطقه انتخاب شده است. به گونه ای که پس از انتخاب اسب و زین کردن آن، ابتدای راه اسب سواری از جنگل های سرسبز و پر از آرامش شروع می شود و حتی از کنار زمین های گلف گذر می کند.

در این منطقه اقامتگاه هایی را برای اسب سواران در نظر گرفته اند که می توانند در آنجا غذای مورد علاقه خود را سرو کنید یا شب را در آنجا بگذرانید.

نکته: مزرعه اسب سواری گنتینگ هایلندز به صورت 24 ساعته برای گردشگران در این مکان تفریحی باز است.

4. شهر پروانه ها

منطقه گنتینگ هایلندز به علت وجود بافت جنگلی که دارد محل خوبی برای افرادی است که به حیوانات و گیاهان علاقه ی زیادی دارند.

در یکی از قسمت های این مجموعه شگفت انگیز باغ بسیار بزرگی وجود دارد که در آن هزاران پروانه پرواز می کنند. البته این قسمت از باغ برای محافظت و نگهداری از پروانه ها سر پوشیده می باشد.

مطالب مرتبط
تحصیل در سوئد چه شرایطی را لازم دارد؟ +مزایای آن

به دلیل فضای خوبی که در این منطقه حاکم است کندوهای عسل نیز در آنجا پرورش داده می شود. یعنی با بازدید از شهر پروانه ها، گردشگران علاقه مند می توانند از مزرعه پرورش عسل نیز در آنجا دیدن کنند.

نکته: شهر پروانه ها اغلب 12 ساعت باز است بین ساعت 9 صبح تا 9 شب می توان از آن دیدن کرد.

5. معبد های چینی

 معبد های چینی در گنتینگ هایلندز

در مالزی یکی از جاذبه هایی که بسیاری از توریستان را به سمت خود می کشد عبادتگاه ها و معبد های مخصوص بوداییان است. در این شهر جنگلی در میان جنگل های انبوه معبدی زیبا و بزرگ بنا شده است که گردشگران را حتی با سختی راه باز به آنجا می کشاند.

در آخر:

گنتینگ هایلندز برای افرادی که به دنبال تفریح و خوشگذرانی هستند گزینه ی بسیار مناسبی است. اما باید به یاد داشته باشند هنگام بازدید و احیانا ماندن در آنجا حتما لباس گرم همراه خود داشته باشند، چرا که دمای آنجا کوهستانی است.