جاهای دیدنی لبنان فقط مخصوص شهر بیروت نیست و تقریبا شهرهای مختلف آن اماکن گردشگری و تفریحی بسیاری را شامل می‌شود. در این متن قصد داریم قسمت‌های دیدنی این کشور را برایتان معرفی کنیم. با این سفر همراه باشید.

بهترین جاهای دیدنی لبنان

کشور لبنان فرهنگ و سنت‌های مخصوص به خود را دارد که سبب شده جاذبه‌های متنوعی برای گردشگری ایجاد کند. البته جاذبه‌های طبیعی از جمله سواحل، مناطق کوهستانی و دره‌های سرسبز نیز در کنار جاذبه‌های دست ساز انسان، چشم‌نوازی بسیار زیبایی برای گردشگران ایجاد کرده است.

این جاذبه‌ها و سایر جاهای دیدنی لبنان در قسمت‌های متعددی از این کشور وجود دارند. از بیروت که شهر بندری و جذاب این کشور است گرفته تا جاذبه‌های تاریخی شهرهای مختلف سبب جذب تورست‌های متعدد می‌شود. بهتر است این بخش‌های گردشگرپذیر را به طور کامل برایتان معرفی کنیم.

1. پاریس خاورمیانه

جالب است بدانید، بیروت را عروس یا پاریس خاورمیانه معرفی می‌کنند. این شهر بندری بسیار زیبا، طبیعت منحصر به فرد مخصوص به خود را دارد. ساحلی کوهستانی و سنگی در کنار ساختمان‎های مدرن سر به فلک کشیده با امکانات رفاهی مطلوب، اوقات خوشی را برای هر گردشگری به خاطر می‌گذارد.

بیروت یکی از جاهای دیدنی لبنان

جاذبه‌های طبیعی این شهر ساحلی در کنار رستوران‌های مردن با امکانات رفاهی عالی همه روزه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند. فصول مختلفی از سال می‌توان به این شهر رفت اما بها آب و هوای مطلوبی را در کنار طبیعت زیبا شامل می‌شود.

جاهای دیدنی بیروت

2. معروفترین جاذبه تاریخی و باستانی لبنان

بعلبک به عنوان یک جاذبه تاریخی در کشور لبنان قرار دارد که ظاهری تقریبا شبیه تخت جمشید دارد. معبد ژوپیتر و معبد باکوس در دل دره‌های لبنان قرار دارد که در آثار باستانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است.

جاذبه‌های تاریخی لبنان

3. کاخ بیت الدین یکی از بهترین جاهای دیدنی لبنان

کاخ بین الدین لبنان

معماری منحصر به فرد کاخ بیت الدین در کنار طبیعت بسیار زیبا، جاذبه‌ای برای بسیاری از توریستان ایجاد کرده است. دیدن گذر تاریخی لبنان در کنار آثار معماری، برای بسیاری از افراد از جاذبه ویژه‌ای محسوب می‌شود.

درون کاخ بین الدین لبنان

4. سفری مرموز به طبیعت جعیتا

غار علیا و غار سفلا قارهایی هستند که در جعیتا قرار دارند. به غیر از این دو غار، در کنار طبیعت زیبای این منطقه، امکانات رفاهی و تفریحی متعددی ایجاد شده است که باب میل بسیاری از گردشگران است. جعیتا را به عنوان یکی از جاهای دیدنی لبنان نباید از دست داد.

غار جعیتا لبنان

امکاناتی همچون تله کابین، کافه و رستوران و بسیاری از موارد دیگر در این قسمت در نظر گرفته شده است. البته لازم به ذکر است دمای این منطقه کوهستانی سرد است و باید در مورد انتخاب لباس کمی دقت کرد.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی ترکیه و سواحل زیبای آن در تمام فصول سال

5. موزه‌های دیدنی لبنان

بدون شک یکی از جنبه‌های گردشگری و سفر به کشورهای مختلف، به دیدن موزه‌ها مربوط می‌شود. از آنجایی که لبنان کشوری با تاریخ کهن است، مجموعه‌ای از آثار باستانی متعدد را در موزه‌های مختلف به نمایش قرار داده است. از معروف‌ترین موزه‌ها و جاهای دیدنی لبنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موزه ملی بیروت بیش از هزاران شیء قیمتی را برای عموم به نمایش گذاشته است
  • موزه میم نمایشی از سنگ‌های معدنی برای عموم است
  • موزه نیکلاس سر ساک مجموعه‌ای از هنرهای مدرن و معاصر را در خود دارد

6. کلیسای بانوی مقدس

کلیسای بانوی مقدس در لبنان

این معبد را به منظور ستایش مادر حضرت عیسی، حضرت مریم در لبنان ساخته‌اند. این کلیسای منحصر به فرد، یکی از پرطرفدارترین اماکن مذهبی در لبنان است. مجسمه‌ای برنز از حضرت مریم در ارتفاع 5.8 متری از زمین کوهستانی آن منطقه قرار گرفته است. دیدن سواحل دریای مدیترانه در کنار این مجسمه با طبیعت زیبا، حال و هوایی مطلوب را در خاطر گردشگران به یاد می‌گذارد.

7. حمام‌های رومی؛ جاذبه‌های تاریخی

حمام‌های رومی که در شهر بیرو قرار دارند، یکی از جاهای دیدنی لبنان است که تنوع جالبی در زمینه گردشگری محسوب می‌شود. این حمام با معماری رومی که دارد، برای برخی از ساعات شبانه روز قابل استفاده است.

حمام رومی لبنان

با اینکه خرابه‌های متروکه‌ای از این حمام امروزه باقی ماند است اما فضای جالبی دارد. نکته جالبتر اینکه اطراف این حمام‌ها، امروزه ساختمان‌های بلندی ساخته شده است که بافتی متمایز از آنها دارد. ساخت حمام‌ها به زمانی برمی‌گردد که لبنان مستعمره روم بود. باغی از گیاهان دارویی نیز برای این حمام‌ها در نظر گرفته شده است که در نوع خود بی‌نظیر است.

مطالب مرتبط
مارماریس ، اطلاعات کامل و اجمالی سفر به آن

جمع‌بندی

گردشگران برای سفر به کشورها و شهرهای مختلف به اطلاعات متعددی نیاز دارند. یکی از این اطلاعات مهم در مورد کشور لبنان، جاهای دیدنی لبنان است. زیرا اکثر افراد کمتر با این جاذبه‌ها آشنا هستند با وجود اینکه منطقه‌ای گردشگرپذیر محسوب می‌شود.