مهاجرت به کبک یکی از گزینه های محبوب برای بیشتر افراد است؛ چرا که شرایط زندگی، درآمد و تحصیل در آن جا بسیار فوق العاده است و می توان گفت با پشتکار می توان تمامی این ها را در آن جا بدست آورد و از طرفی این استان واقع شده در کانادا یک مکان پیشرفته و دور از تنش است. 

اما این را می دانیم برای مهاجرت به هر کشوری باید از آن شناخت کافی داشته باشیم و شرایط مهاجرت را کامل بدانیم تا با کمترین مشکلات در آن جا روبرو شویم.

روش های مهاجرت به کبک چگونه است؟

روش های مهاجرت به کبک چگونه است

برای مهاجرت به کبک که بزرگترین استان در کانادا به حساب می آید، دولت این کشور روش هایی را در نظر گرفته است که با استفاده از هر کدام از آن ها می توانید زندگی جدیدی را در یک کشور جدید آغاز کنید.

1. داشتن امتیاز اشتغال برای مهاجرت به کبک

ایالت کبک برای افرادی که قصد مهاجرت به این استان از کانادا را دارند امتیازاتی را در نظر گرفته اند که با بدست آوردن آن می توانید به آسانی برای مهاجرت به کبک اقدام کنید.

اگر جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به کبک را دارید باید امتیازات فاکتور هایی مانند سوابق کاری، تحصیلات، مدرک زبان، سن شرایط خرید یا اجاره خانه و شرایط مالی را با کمترین امتیاز بدست آورید. امتیاز افراد مجرد از افراد متاهل کمتر خواهد بود.

نکته: امتیاز برای افراد مجرد 44 است و برای افراد متاهل 51 است.

2. سرمایه گذاری در کبک برای مهاجرت

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کبک و دیگر کشورها که بسیار مورد استقبال آن کشور نیز قرار می گیرد روش های سرمایه گذاری است. مزیتی که این روش دارد آن است که دیگر سن، تحصیلات و محدودیت مدرک زبان در آن دخیل نمی باشد.

  • مرحله اول: سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار
    شما اگر قادر به سرمایه گذاری حداقل این هزینه باشید کبک به راحتی شما را پذیرا است و تنها کافیست شما این مقدار پول را صرف ملک یا هر اوراق بهادار دیگر کنید.
  • مرحله دوم: 1.5 میلیون را در اختیار دولت قرار دهید
    در این روش شما مبلغ 1.5 میلیون دلار را در اختیار دولت کانادا قرار می دهید و تا 5 سال این پول جزو سرمایه این کشور به حساب می آید و بعد از گذشت 5 سال این مبلغ بدون هیچ سودی به شما باز خواهد گشت.
  • مرحله سوم: داشتن سابقه مدیریتی
    برای اقدام به مهاجرت در این استان از کانادا با داشتن 2 سال سابقه مدیریتی در 5 سال قبل تر از آن می توانید به آن جا نقل مکان کنید.
مطالب مرتبط
تحصیل در اتریش با چه شرایط و مزایایی همراه است؟

3. داشتن تخصص مورد نیاز کبک

از دیگر روش هایی که می توانید با آن برای مهاجرت به کبک اقدام کنید داشتن تخصص کافی در یک یا چند زمینه خاص است. شما از طریق سیستم هایی که در اختیارتان قرار می دهند و بهترین کمک را سفارت کانادا خواهد کرد فرم درخواست خود را پر خواهید کرد.

برای کار کردن در کشور کبک در هر زمینه ای باید کاملا به زبان فرانسوی مسلط باشید؛ چرا که در کبک به شدت روی زبان خود تعصب دارند و آن جا را فرانسه دوم می دانند.

چرا مهاجرت به کبک طرفداران زیادی دارد؟

چرا مهاجرت به کبک طرفداران زیادی دارد

طی بررسی های انجام شده مهاجرت به کبک یکی از کشور های پر درخواست در میان افراد ایرانی است؛ چرا که بیشتر شرایطی که آن ها در نظر دارند را در اختیار دارند اما در ادامه اصلی ترین دلایل که چرا کبک یک مکان مناسب برای زندگی است را شرح داده ایم.

هزینه زندگی برای مهاجرت به کبک

اگر قصد مهاجرت به کبک را دارید باید بدانید هزینه های زندگی در آن جا نسبت به درآمد بسیار پایین است و بسیار آسان می توانید در چند سال صاحب ملک و دیگر چیز ها شوید.

کشوری اشتغال زا

یکی از دلایلی که مهاجرت به کبک بسیار طرفدار دارد این است که یک کشور به شدت پیشرفته است و اشتغال زایی در آن بالا است و اگر به زبان فرانسه تسلط داشته باشید به راحتی می توانید کار پیدا کنید و زندگی را در آرامش بگذرانید.

امنیت بالا در کبک

یکی از مهمترین دلایلی که مهاجرت به کبک بسیار طرفدار پیدا کرده است. امنیت بالایی است که در این استان کانادا می توانید شاهد آن باشید. علاوه بر امنیت، در این کشور به شدت روی برنامه و طرح های پیشگیری از خشونت برنامه ریزی می شود و دائم این برنامه ها به روز می شوند.

مطالب مرتبط
تحصیل در سوئد چه شرایطی را لازم دارد؟ +مزایای آن

در آخر:

برای مهاجرت به کبک نیاز است هر زمان برای رفتن شرایط را چک کنید؛ چرا که کشور های توسعه یافته مانند کبک دائم قوانین را به روز می کنند و لازم است مهاجران از آن باخبر باشند.