کبک کانادا به عنوان زیباترین ایالت کانادا معروف است. این شهر پایتخت کشور کانادا است و خود به تنهایی می‌تواند نقش یک کشور را داشته باشد. شاید این موضوع به این دلیل باشد که بزرگترین و پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور محسوب می‌شود. در ادامه نکات جالب توجه و اطلاعات جامعی در مورد زندگی در این کشور، گردشگری و جاذبه‌های آن ارائه خواهیم کرد.

کبک کانادا از چه موقعیتی برخوردار است؟

کبک کانادا در قاره آمریکای شمالی و در کشور کانادا واقع شده است و قدمتی 400 ساله دارد. این ایالت پذیرای بسیاری از مهاجران و گردشگران است. بزرگترین شهر این ایالت مونترال به شمار می‌رود.

از نظر مساحت این استان را می‌توان بزرگترین استان این کشور دانست اما از نظر جمعیتی دومین استان پرجمعیت به شمار می‌رود. بافت شهری زیبای این استان مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. البته بیشتر جمعیت این ایالت در مونترال قرار دارد.

موقعیت کبک کانادا

زبان اصلی ایالت کبک کانادا

نکته جالب توجه اینکه زبان اصلی این ایالت فرانسوی است. این موضوع به این دلیل است که اکثر افراد ساکن این ایالت فرانسوی هستند. از این رو می‌توان کبک را به عنوان قدیمی‌ترین ایالت فرانسوی زبان در این قاره دانست.

جالب‌تر اینکه کمتر از 5 درصد مردم در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و بالای 90 درصد دیگر به زبان فرانسوی تسلط دارند و صحبت می‌کنند. از این رو این استان را می‌توان متعلق به فرانسه زبانان دانست.

در این بین برخی از اهالی این کشور به زبانی متفاوت صحبت می‌کنند که درصد کمی را به خود اختصاص داده‌اند. با این اوصاف زبان رسمی این ایالت را می‌توان فرانسوی دانست.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی سوئد (9 جاذبه ویژه در سوئد که باید دید)

ادامه تحصیل در کبک کانادا

سیستم آموزشی در این ایالت از ارزان‌ترین شرایط برخوردار است. بسیاری از شهروندان در این کشور موظف به ادامه تحصیل تا سن 20 سالگی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای هستند.

جالب اینجاست که زبان اصلی در مدارس و دانشگاه‌ها فرانسوی به شمار می‌رود و زبانی که به عنوان زبان دوم تدریس می‌شود زبان انگلیسی است.

در مقاطع دانشگاهی نیز دانشگاه مونترال و دانشگاه مک گیل از برجسته‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های این ایالت به شمار می‌روند. برنامه‌های کمک آموزشی ویژه و شرایط خوبی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، علاقمندان به تحصیل بسیاری را به این ایالت جذب کرده است.

آب و هوای کبک کانادا چگونه است؟

این ایالت از آنجایی که در نیمکره شمالی کره زمین قرار گرفته است، از آب و هوایی چهار فصل برخوردار است. البته گاهی زمستان در این ایالت کمی سردتر از سایر نقاط این کشور است.

در فصل زمستان طلوع خورشید حدود 7 و نیم صبح و غروب خورشید تا حدود ساعت 4 بعد از ظهر اتفاق خواهد افتاد. از طرفی در فصل تابستان روز با طلوع خورشید از حدود ساعت 5 صبح شروع شده و غروب خورشید تا حدود 9 شب اتفاق خواهد افتاد.

بارش برف و سرما بین 4 الی 6 ماه اتفاق می‌افتد. بسیاری از افرادی که در این منطقه زندگی می‌کنند به آب و هوای سرد این منطقه عادت کرده‌اند.

جاذبه‌های گردش‌گری و تفریحی در کبک کانادا

از آنجایی که این استان کانادا وسعت مساحتی بیشتری نسبت به سایر استان‌های کانادا جاذبه‌های گردشی و تفریحات مخصوص به خود را دارد. در این قسمت به معرفی برخی از آنها پرداخته‌ایم.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی پاریس و معرفی 9 تا از پر‌‌‌بازدیدترین آنها

شهر مونترال قدیمی یکی از معروفترین‌های کبک کانادا

مونترال کبک کانادا

در این شهر ساختمان‌هایی از قرن 18 وجود دارد که در نزدیکی بندری قدیمی ساخته شده‌اند.کلیسای باسیلیکا نوتردام  نئوگوتیک یکی از جاذبه‌های تاریخی این بخش است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

رویال، زادگاه کبک کانادا

شهر رویال کبک کانادا

این منطقه مسکونی به پایتخت فرانسویان کانادا معروف است. کلیسای معروف نوتردام دس ویکتوریز در این بخش قرار دارد. این شهر تاریخی را ساختمان‌هایی از قرن 17 تشکیل داده است.

باغ گیاه‌شناسی در مونترال

باغ گیاه شناسی در کبک کانادا

علاقمندان به طبیعت و گیاه‌شناسی با قدم گذاشتن به شهر مونترال می‌توانند از باغ گیاه‌شناسی که وسعتی بیش از 70 هکتار دارد بهره‌مند شوند. گل و گیاهان گرمسیری در کنار باغ ژاپنی زیبایی چشمگیری را برای علاقمندان ایجاد کرده است.

باغ ژاپنی در گیاه شناسی کبک کانادا

موزه هنرهای زیبا کبک کانادا

موزه ملی هنرهای زیبا که در این شهر واقع شده است، از بزرگترین موزه‌های جهان به شمار می‌رود. آثاری فاخر از هنرمندان بومی آمریکا و کانادا در این موزه کبک کانادا گردآوری شده‌اند.

موزه هنرهای کبک کانادا

آبشار مونت مورنسی

این آبشار ارتفاع بیشتری نسبت به آبشار نیاگارا دارد. بر روی این آبشار پلی ساخته‌اند که علاقمندان به طبیعت و هیجان بعد از گذراندن مسیری که در کنار آبشار ایجاد شده است، می‌توانند به آن قسمت رفته و از مناظر زیبا لذت ببرند.

آبشار معروف کبک کانادا

کشتی تفریحی یکی از جاذبه‌های عالی در کبک کانادا

رودخانه سنت لارنس مناظر زیبایی برای دیدن دارد. به همین منظور کشتی‌های تفریحی برای این رودخانه در نظر گرفته شده است تا افراد علاقمند بتوانند مناظر زیبایی را در طول شب و روز مشاهده کنند.

کشتی های تفریحی در کبک کانادا

دیدن مناظر زیبا از رصدخانه دولا کپیتل

همانطور که گفته شد کبک کانادا برای بسیاری از سلیقه‌ها و علاقمندان به گردشگری نوعی تفریح را ایجاد کرده است. از دیگر تفریحات برای علاقمندان می‌توان به رصد خانه‌ای که در طبقه 31 ساختمان ماری گیار اشاره کرد که دیدی کامل به تمام سطح شهر را ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط
قلعه ناریکلا بازمانده ساخت ایرانیان در گرجستان + جاذبه گردشگری

مونت ترمبلانت مکانی برای علاقمندان به اسکی

بسیاری از گردشگران تنها به دلیل این پیست مجهز به این ایالت سفر می‌کنند. این پیست در ارتفاعات قله ترمبلانت ساخته شده است که امکانات رفاهی کاملا مناسبی دارد و طبق استانداردهای به روز ساخته شده است.

مناظر زیبای کبک کانادا

این منطقه اقامتگاه‌های مناسبی دارد که گزینه مناسبی برای سرگرمی در تمام فصول سال به ویژه پاییز به شمار می‌رود. جشنواره‌های متعددی در این بخش ایجاد می‌شود که از جمله آنها می‌توان به جشن‌های سال نو اشاره کرد.

سورتمه سواری، قایق سواری، اسکی و تفریحات بی‌شمار دیگری که در این بخش ایجاد شده است، علاقمندان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

اسکی در کبک کانادا

کارناوال‌های زمستانی کبک کانادا

این شهر با اینکه از وای سردی برخوردار است اما مدیریت و موقعیت رفاهی بالایی برخوردار است. ایجاد روحیه شاد و مفرح برای ساکنین و جذب گردشگران باعث شده است هدفی برای راه‌اندازی کارناوال‌های زمستانی جالبی ایجاد شود.

این کارناوال‌ها از شروع فصل سرما یعنی ماه ژانویه آغاز شده و حدودا تا ماه فوریه ادامه خواهد داشت. تفریحاتی مانند اسکیت، سورتمه سواری، رژه‌های مختلف، رقص و بسیاری از تفریحات خانوادگی و انفرادی مهیا شده است.

کارناوالهای مفرح در کبک کانادا

سخن پایانی

در مورد کبک کانادا هر چه گفته شود کم است. این شهر با اینکه قدمتی چند هزار ساله ندارد اما جاذبه‌هایی فراوان در کنار امکانات رفاهی و امنیت ویژه را شامل می‌شود. در این متن به طور جامع، گوشه‌ای از جاذبه‌های این شهر ارائه شد تا بیشتر با این ایالت آشنا شویم.