جاهای دیدنی رامسر این شهر ساحلی کوچک در استان مازندران می تواند مسافران زیادی را به سمت خود بکشاند. اگر شما هم به دنبال جایی هستید که در آن به آرامش برسید و از سفر خود لذت ببرید رامسر می تواند گزینه مناسبی باشد. شهر رامسر به ساحل، کوه و جنگل دسترسی دارد. از طرفی هم مکان های دیدنی، خیابان های زیبا، روستا های بکر و موزه های زیادی هم دارد. این شهر فوق العاده می تواند مقصد گردشگری بسیاری باشد. در یک معرفی کوتاه از جاهای دیدنی رامسر با ما همراه باشید.

به طور کلی جاهای دیدنی رامسر را می توان به دو  گروه تقسیم کرد. جاذبه های طبیعی و جاذبه های تاریخی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی هستند در ادامه به بررسی اجمالی از آنان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

جاذبه های طبیعی رامسر

جاذبه های طبیعی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی رامسر به حساب می آید. مناطق کوهستانی پوشیده از درخت، مه گرفته، خانه های تک و توک روستایی از منظره های معروفی هستند که ما در رامسر مانند آن را به وفور پیدا می کنیم. بیاید این جاذبه های را دقیق تر ببینیم.

منطقه ییلاقی گرسماسر

گرسماسر روستایی است در 40 کیلومتری غرب رامسر قرار دارد که ارتفاع آن 2 هزار متر بالاتر از سطح دریا است. این منطقه ویلایی خوش آب و هوا از دیرباز مورد پسند گردشگران زیادی بوده است و بسیاری برای کوهنوردی به رشته کوه های البرز مسیر این روستا را برای پیمایش انتخاب می کنند. اگر برای بازدید از جاهای دیدنی رامسر به این شهر سفر می کنید حتما سفری هم به این منطقه ییلاقی داشته باشید.

گرسماسر

جواهرده

وقتی به دنبال جاهای دیدنی رامسر می گردید حتما نام جواهرده به گوشتان خورده است. یکی از روستاهای زیبای رامسر، جواهرده است که در فاصله ای نه چندان زیاد از این شهر قرار دارد. این روستا از طبیعتی بکر و زیبا با منظره ای از کوه، جنگل و مه است. در زمستان ها پوشیده از برف است و در تابستان ها دارای آب و هوایی خنک و دلنشین است. مرتع های پر ارتفاع این روستا وقتی احشام در آن مشغول به چرا هستند بک گراند بسیاری از عکس های گردشگران است.

جواهرده

منطقه جنت رودبار

اگر جاده جواهر ده را ادامه دهید پس از گذر از چند روستا به یک روستای مرتفع می رسید که در منطقه ییلاقی واقع شده است و ارتفاع آن حدودا 800 متر بالاتر از سطح دریا است. این منطقه یکی از جاهای دیدنی رامسر است که به دلیل گل گاوزبان زبانزد است. در منطقه ییلاقی جنت رودبار آبشار های متعددی وجود دارد که در کنار جنگل انبوه و کوهستان، از گردشگاه های پرطرفدار برای سالیان بوده است. 

ییلاق جنت رودبار

جنگل دالخانی

جنگ دالخانی در جاده رامسر به تنکابن در 30 کیلومتری جنوب شرقی شهر رامسر قرار دارد. روستایی به همین نام هم در این جنگل زیبا واقع شده است. جنگل دالخانی با درختان سر به آسمان کشیده و خانه های پراکنده منظره جالبی را به نمایش می گذارد. جنگ دالخانی از جاهای دیدنی رامسر است که در زمان سفر به رامسر حتما باید به آن هم سری بزنید.

جنگل دالخانی

بوستان جنگلی صفارود

از دیگر جاهای دیدنی رامسر که زیبایی آن برای همه ثابت شده است؛ پارک جنگلی صفارود است. این پارک در فاصله 9 کیلومتری رامسر در جاده رامسر به  جواهرده در جوار رود صفارود واقع است. این پارک جنگلی دارای مسیر های پیاده روی سنگ شده است تا کوهنوردی و پیاده روی را برای گردشگران راحت تر و دلپذیرتر کند.

صفارود

غارهای رامسر

اطراف شهر رامسر علاوه بر جنگل، کوه، آبشار، منطقه ییلاقی دارای غار های فراوان نیز هست که می توان از بین آن ها به غار گرگر لوکا، غار یاغی لوکا، غار بام بامه و غار شب پره چال اشاره کرد. این غار ها جزء غارهای بزرگ و یا آبی محسوب نمی شوند ولی زیبایی بی نظیری دارند و غار نوردان و کوهنوردان زیادی را به طرف خود کشانده اند. اگر از جاهای دیدنی رامسر دیدن می کنید و این شهر زیبا را برای سفر انتخاب کرده اید و عاشق طبیعت گردی هستید حتما سری هم به این غار ها بزنید.

آبشار ایچ، آزارک و سیاسرت

رامسر شهری است که خوشبختانه از نظر بارش برف و باران جزء شهرهای پر باران استان مازندران به حساب می آید. چشمه و آبشار های زیادی در اطراف شهر رامسر وجود دارد که ممکن است در مسیر طبیعت گردی های با آنها برخورد کنید. آبشار سیارست در مسیر جنت رودبار قرار دارد. آبشار ایچ هم در نزدیکی روستای ایچ است که به آبشار ده قلو ها هم شهرت دارد. آبشار آزارک هم از دیگر آبشار های دیدنی که در مسیر سنگه پشته واقع است.

دریاچه قو

دریاچه قو در اطراف جواهرده واقع است که در ابتدا دریاچه ای طبیعی بوده و با کمی دستکاری آن را به صورت یک مکان تفریحی و گردشگری درآورده اند و در اطراف آن سوئیت و رستوران برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است. قایقرانی در دریاچه آرام قو و تفریح و پیاده روی در تپه های منتهی به این دریاچه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده و این دریاچه را یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی رامسر کرده است.

دریاچه قوی رامسر

سد میجران

سد میجران جزء یکی از بکر ترین جاهای دیدنی رامسر به شمار می رود و متاسفانه در منطقه حفاظت شده واقع است که دیدن آن از نزدیک برای مردم امکان پذیر نیست و تنها می توان از دور به تماشای آن نشست.

قلعه مار کوه

قلعه مار کوه یا قلعه مارد کوه یک قلعه تاریخی است که در یک قله در بین شهر تنکابن و رامسر واقع است و از آن می توانید دریا، کوه ها، جنگل و شهرهای تنکابن و رامسر را مشاهده کنید. تماشای طلوع آفتاب از بالای این قلعه می تواند یکی از خاطرات خوب سفر به رامسر باشد.

مارکوه قلعه

تله کابین رامسر

تله کابین رامسر یک محل پر طرفدار از جاهای دیدنی رامسر به شمار می رود که بسیاری تنها به قصد استفاده از آن راهی رامسر می شود. این تله کابین کمی از شهر رامسر فاصله دارد و از کنار دریا تا بالای کوه ها کشیده شده است. زیباترین مسیر پیمایش تله کابین را می توان به آن اختصاص داد. پس از رسیدن به دامنه های کوه هایی که از تله کابین پیاده می شوید، بام رامسر وجود دارد که شما نمایی از شهر، دریا و کوه های پرپشت پوشیده شده جنگلی را می توانید از آن ببینید و در میان کوه و جنگل به گردش بپردازید و در کافی شاپ  و رستوران های آن دلی از عزا بیرون آورید.

جاذبه های تاریخی رامسر

درست است که جاهای دیدنی رامسر بیشتر طرفداران کوه و جنگل را به سمت خود می کشاند ولی این شهر زیبا جاذبه های تاریخی هم دارد که قدمت آنها چندان زیاد نیست ولی قدمت کم چیزی از زیبایی آنها کم نمی کند. اگر به رامسر سفر کردید حتما از این جاذبه های تاریخی هم دیدن کنید.

موزه مردم شناسی رامسر

موزه مردم شناسی رامسر در محل یک خانه قدیمی با سبک معماری که متشکل از یک خانه دو طبقه با ستون های چوبی و سقف شیبدار است که وسایل و سبک زندگی مردم شمال ایران را به نمایش می گذارد. این موزه در دهکده ساحلی رامسر در کنار خیابان باهنر واقع است.

موزه مردم شناسی رامسر

مجموعه کاخ مرمر، بلوار معلم، هتل قدیم رامسر و باغ ایرانی رامسر

کاخ مرمر رامسر یکی از مشهورترین جاهای دیدنی رامسر است که امروزه به صورت یک موزه مورد استفاده قرار می گیرد و قدمت آن به دوران پهلوی می رسد. وسایل مورد استفاده در این کاخ هنوز دست نخورده باقی مانده است و مردم برای بازدید به این کاخ موزه می روند. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی برای اقامت خانواده ایشان در این شهر ساخته شده است. این کاخ دارای مجموعه ای بی نظیر است. باغ زیبایی در اطراف این کاخ بنا نهاده شده است که می تواند مسیر زیبایی برای پیاده روی باشد. همچنین خیابان پیاده رویی هم به این کاخ منتهی می شود که به بلوار معلم معروف است و در گذشته به آن کازینو می گفتند. هتل قدیم رامسر هم در همین مجموعه واقع است که می توانید از آن دیدن کنید و یا برای اقامت در این شهر می توانید در آن اتاق رزرو کنید.

مجموعه کاخ مرمر

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی بوشهر (معرفی زیباترین سواحل بوشهر)