جاهای دیدنی سوئد و جاذبه‌های گردشگری آن بسته به یک شهر و یا یک نقطه خاص نیست. این کشور موقعیتی در بخش شمالی قاره اروپا دارد که در منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. سوئد علاوه بر اینکه موقعیت عالی برای گردشگری دارد، از امنیت بالا و همینطور امکانات رفاهی و تفریحی بسیار مطلوبی نیز برخوردار است.

استکهلم پایتخت سوئد است و به تنهایی می‌تواند چندین روز از سفر را برای گردش و تفریح به خود اختصاص دهد. از ویژگی‌های بارز این شهر بزرگ هوای پاک آن است و مسیر‌هایی آبی که در آن وجود دارد تا به آن “ونیز شمال” گفته شود.

بهترین جاهای دیدنی سوئد

وقتی سفرهای اروپایی هدف قرار گرفته باشد، یکی از بهترین گزینه‌ها سفر به سوئد است. این کشور در شادی، مساوات و همینطور کیفیت زندگی رتبه برتر سالانه را کسب می‌کند.

علاوه بر این موضوع، تفریحات متنوعی در این کشور وجود دارد که معمولا گردشگران از همه جای جهان را به سمت خود جذب می‌کند. شهر و بناهای تاریخی مربوط به قرون وسطی، سرزمین گوزن‌های شمالی، مناظر طبیعی خیره کننده، دهکده‌های ماهیگیری، مسیرهای کوهنوردی و حتی موزه‌ها و… از جاذبه‌های پرطرفدار سوئد محسوب می‌شوند. در ادامه بهتر است به طور دقیقتری با این جاذبه‌ها و جاهای دیدنی سوئد آشنا شوید.

1. جاهای دیدنی استکهلم سوئد

جاهای دیدنی استکهلم سوئد

بهتر است برای بررسی جاهای دیدنی سوئد، از پایتخت آن شروع کنیم. این شهر به تنهایی یک مقصد سفری است که باید برای آن چند روز را اختصاص داد. گزینه‌های زیر از معروفترین جاذبه‌های پایتخت سوئد هستند که باید دید:

  • کاخ سلطنتی استکهلم یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی اروپا است. به سبک ایتالیایی ساخته شده است و شامل چندین موزه و بیش از 600 اتاق می‌شود.
  • پارک کونگ‌ اِسترادگاردِن مناظری بسیار زیبا در چهار فصل را دارد که در قسمت پشتی کاخ سلطنتی واقع شده است. شکوفه‌های گیلاس در بهار و اسکیت در زمستان از بهترین تفریحات این پارک است.
  • برای خرید و گردش در کنار مناظر زیبا و آب، به سوفو در سودرمالم که در جنوب استکهلم است می‌توانید سفر کنید.
  • تالار شهر، به عنوان نماد سبک رمانتیک در شمال اروپا است که در تالار طلایی آن، حدود هجده میلیون موزاییک از جنس طلا به کار رفته است.
  • استراند واگن بلواری معروف کنار آب است که از آن برای تفریحات آبی مانند قایق‌سواری می‌توان استفاده کرد.
مطالب مرتبط
جاهای دیدنی ترکیه و سواحل زیبای آن در تمام فصول سال

2. موزه‌های دیدنی سوئد

یکی از جذابترین جاهای دیدنی سوئد و هر کشور اصیل دیگر، موزه‌های آن هستند. موارد زیر معروفترین موزه‌های این کشور است که با دیدن آنها می‌توان به بخشی از تاریخ اروپا و سوئد سفر کرد:

  • موزه پرینز یوجِن والدِمارسود اقامتگاه شاهزاده یوجن بوده که نقاشی‌های هنری او نیز در آنجا گردآوری شده است. باغ تندیس مجسمه‌سازان معروف و باغ گل از جذابیت‌های دیگر این کاخ هستند.
  • موزه آبا مخصوص افرادی که به موسیقی پاپ آبا علاقمند هستند گردآوری شده است. در آن مجموعه‌ای از سازهای این گروه و حتی لباس‌ها و جوایز آنها را نیز قرار داده‌اند.
  • موزه نوردیک به موزه فرهنگی سوئد شناخته می‌شود و آثاری مانند جواهرات، البسه، پارچه و هنرهای سنتی را شامل می‌شود.
  • کاخ دروتنینگهولم با سبک فرانسوی خود به ثبت میراث جهانی در یونسکو رسیده است و در آن نمایش‌های تئاتر نیز اجرا می‌شود.
  • موزه عکاسی فوتوگرافیکا هنرهای معاصر و خدمات رفاهی مطلوبی را ر اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است.

3. جزیره جورگاردن یکی از جذابترین جاهای دیدنی سوئد

این جزیره جاذبه‌های متنوعی را برای تفریح شامل می‌شود. وجود باغ وحش برای مشاهده گونه‌های حیات وحش این منطقه، نگارخانه‌ها با آثار هنری، موزه در فضای باز برای سفر در تاریخ سوئد، خرید صنایع دستی این منطقه، شهر بازی با تفریحات متنوع و داشتن لحظات هیجان انگیز از جذابیت‌های این جزیره هستند.

جزیره های دیدنی سوئد

4. سفر به جزیره گاتلند

یکی از مقاصد سفر به سوئد برای گردشگران، جزیره گاتلند است. این جزیره با قرار گرفتن در دریای بالتیک، جاذبه‌های ساحلی فراوانی را شامل می‌شود. از طرفی دیگر این جزیره مکانی تاریخی است که پوشش گیاهی منحصر به فرد، پرندگان دریایی، زیبایی ساحل شنی سفید و امکانات رفاهی را نیز دارد.

مطالب مرتبط
سفر به پورتوریکو با 6 جاذبه عالی برای طبیعت‌گردان و گردشگران

5. رویال پارک؛ اولین پارک ملی جهان

جاهای دیدنی سوئد گزینه‌های متنوعی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. رویال پارک با داشتن طولی حدود ده کیلومتر، به عنوان اولین پارک ملی شهری در جهان شناخته می‌شود. جالب است بدانید در بیشه‌های آن گوزن‌های شمالی، روباه، پرندگان و برخی از انواع کمیاب آنها نیز دیده می‌شوند. درختان بلوط، آبنماها، رودخانه، زمین‌های پست و بلند چمنی، قسمت‌هایی برای شنا و حتی سالن تئاتر و هتل از امکانات و تفریحات این پارک زیبا محسوب می‌شوند.

6. پارک ملی کاسترهاوت

خطوط ساحلی متعددی که سوئد دارد، سبب ایجاد مکان‌های طبیعی زیبایی شده است. جالب است بدانید پارک ملی Kosterhavet با نروژ، هم مرز است. این پارک ملی خط دریایی چشم‌نوازی دارد و اولین پارک دریایی سوئد است. گونه‌های متعددی در این پارک زیست می‌کنند که می‌توان نمونه‌های نادر را در آنجا دید.

7. دیدن از مجمع الجزایر استکهلم

مجموعه‌ای از جزیره‌های کوچک، در اطراف شهر استکهلم قرار گرفته است. جالب است که این جزایر دارای سکنه هستند و با کشتی‌های مسافربری بین ان جزیره‌ها و شهرهای دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

سفر با کشتی‌های مسافربری اطراف این مجمع الجزایر از جاذبه‌هایی است که اکثر افراد آنرا به یکدیگر توصیه می‌کنند. جالبتر اینکه برخی از این جزایر تقریبا بکر هستند و فقط حیوانات وحشی در آنجا وجود دارند. خانه‌های چوبی، قایق سواری، مسافرخانه‌های بسیار زیبا و مجلل از جذابیت‌های این مجمع الجزایر محسوب می‌شوند.

8. لاپ لند

لاپ لند شفق شمالی یکی از جاهای دیدنی سوئد

لاپ لند مخصوص افرادی است که تمایل به گردش در سرزمین‌های رام نشده را دارند. این منطقه در فصل تابستان در طول شبانه روز کاملا می‌درخشد که به علت قرار گرفتن در شمالی‌ترین قسمت زیر دایره قطبی است.

مطالب مرتبط
جاذبه های دیدنی شهر آیوتایا معروف به شهر سوخته + غذای محلی

در این منطقه بومیان سامی زندگی می‌کنند. لاپ لند اغلب علاقمندان به طبیعت وحشی را به سمت خود جذب می‌کند. کلبه‌های چوبی، خرید پوست گوزن، قدم زدن در جنگل‌های بزرگ، قایقرانی و کوهنوردی از تفریحات لاپ لند است.

9. اسکی در آر (Are)

یکی از جذابیت‌های سوئد، اسکی در دامنه کوه‌های شهر آر است. اکثر گردشگرانی که به منظور اسکی به این شهر سفر می‌کنند به علت سفر در شب‌های روشن این منطقه را انتخاب می‌کنند. تماشای شفق قطبی در میان کوه‌های برفی از لذت‌های دیدنی است که تقریبا هیچ جای کره زمین وجود ندارد.

جمع‌بندی

به 9 مورد از جاهای دیدنی سوئد که طرفداران بسیاری را به سمت خود همه ساله جذب می‌کند اشاره کردیم. این کشور امکانات رفاهی و امنیتی بالایی در اختیار شهروندان و گردشگران خود قرار داده است که به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های سفر می‌توان آنرا در نظر داشت.