جاهای دیدنی تهران بسیار زیاد است. این مکان های دیدنی تمامی سلیقه ها را در بر می گیرد و در هر فصلی رنگ و بوی خوب و خاص خود را دارد. 

برای افرادی که ساکن تهران هستند برای گذراندن وقت جاهای زیادی داخل شهر وجود دارد که اغلب از وجود آن بی خبر هستند یا تا به حال به آن جا نرفته اند. همچنین بسیاری از افراد به دلیل زیاد بودن این مکان های دیدنی و سرگرم کننده هنگام انتخاب سردرگم می شوند.

در این مطلب لیستی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاهای تهران را آماده کرده ایم تا هر زمان که نیاز به گردش در تهران داشتید به شما کمک کند.

خیابان های قدیمی و جاهای دیدنی تهران

جاهای دیدنی تهران برای قدم زدن

1. گذر آشتی کنان تهران

یکی از جاهای دیدنی تهران که کمتر شناخته شده است گذر آشتی کنان است. این کوچه معماری کاملا متفاوتی با شمال تهران دارد. می توان گفت معماری آن برگرفته از معماری ساختمان های قدیمی یزد است.

این کوچه در لواسانیه بوده و امروزه به پاتوقی برای جمع شدن قدیمی های این منطقه تبدیل شده است. همچنین به دلیل نوع معماری و هوای خوب افرادی که با جای این مکان آشنا هستند برای گردشگری به آنجا می روند.

2. جاهای دیدنی تهران کوچه قرینه

یکی از جاهای دیدنی تهران که بیشتر به دلیل قدیمی ترین پیتزا فروشی (پیتزا داوود) معروف است کوچه قرینه یا لولاگر است. این کوچه بسیار باریک است و ساخت ساختمان های آن قرینه و مشابه هم ساخته شده اند.

در عصر که به خیابان نوفل لوشاتو تهران بروید می توانید برای میل کردن یک پیتزای خاص و خوشمزه به این مکان بروید. با وارد شدن به این محله می توانید بوی تهران قدیم را با همه وجود احساس کنید.

مطالب مرتبط
مرداب هسل جاذبه‌ای زیبا برای تمام فصول + نحوه رفتن

3. ناصرخسرو

اگر علاقمند به قدم زدن هستید و دوست دارید در عین حال از دیدن ساختمان های قدیمی لذت ببرید پیشنهاد می کنیم خیابان ناصر خسرو که از جاهای دیدنی تهران است را فراموش نکنید.

خیابان ناصر خسرو دارای ساختمان های قدیمی و تاریخی زیادی مانند دارالفنون و شمس العماره است. جالب است بدانید در این خیابان پر هیاهو اولین چاپخانه و داروخانه تهران ساخته شده است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم امروزه این منطقه از تهران جنبه ی تجاری پیدا کرده است و اغلب بسیاری از وسایل آرایشی و پزشکی در آن به فروش می رسد.

کلیساهای تهران

کلیساهای تهران

1. کلیسای سنت جوزف و جاهای دیدنی تهران

اگر شما هم علاقه دارید از کلیسا ها دیدن کنید باید بگوییم می توانید در لیست جاهای دیدنی تهران بازدید از کلیسا ها را نیز اضافه کنید.

یکی از کلیساهای معروف در تهران کلیسای سنت جوزف یا حضرت یوسف است. این کلیسا متعلق به کاتولیک های آشوری است. بنای این کلیسا در خیابان انقلاب است. جالب است بدانید در سال 1950 میلادی این مکان مذهبی را در خیابان فرصت امروزی ساخته اند.

2. تهران و کلیسای مینای مقدس

از کلیسا و جاهای دیدنی تهران کلیسای مینای مقدس است. ساختمان این بنای مذهبی در ونک تهران در کوچه قلعه ارامنه است. این کلیسا را در سال 1856 بنا کرده اند. 

شاید برایتان جالب باشد این بنای مذهبی در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. همچنین برای بازدید از آن می توانید به غیر از روزهای یکشنبه از آنجا بازدید کنید.

مطالب مرتبط
تنگ واشی | آشنایی با چگونگی سفر و امکانات دره واشی

3. کلیسای سرکیس مقدس در تهران

از دیگر جاهای دیدنی تهران که آن را بزرگترین کلیسای تهران نیز می شناسند کلیسای سرکیس مقدس ارامنه است. علاوه بر بزرگ بودن این مکان مذهبی دارای معماری داخلی و خارجی بسیار خاص و منحصر به فرد است. این مکان مذهبی و خارق العاده در خیابان کریم خان زند در سال 1970 میلادی بنا شده است.

جاهای دیدنی تهران برای گردش

جاهای دیدنی تهران برای گردش

1. دریاچه چیتگر

یکی از جاهای دیدنی تهران که می توانید با خانواده به آنجا بروید دریاچه مصنوعی چیتگر است. قسمتی از این پارک دارای آلاچیق و درختان بلند است که نمی توانید در آنجا پیکنیک کنید.

اگر به هیجان علاقه دارید باید بگوییم داخل این پارک سرزمین بازی سرپوشیده و سرباز برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد. از طرفی قسمتی که دریاچه در آن ساخته شده است در فصل های پاییز و زمستان مهمان پرندگان مهاجر است.

در انتهای این پارک پاساژهای بسیار لوکس و رستوران های عربی، سنتی و فست فودی زیادی وجود دارد. البته در داخل خود پارک دکه های زیادی برای فروش خوراکی و غذا نیز وجود دارد. این پارک یک مکان عالی برای ورزش های صبحگاهی و عصرگاهی نیز می باشد.

2. کافه یخ را فراموش نکنید

اگر دنبال جاهای دیدنی در تهران هستید که در فصل گرما با دستان خود در آنجا جمع شوید، پیشنهاد می کنیم کاپشن های خود را بردارید و سمت اولین کافه یخ تهران بروید.

این کافه دارای دمای منفی 8 درجه سانتی گراد است و در فصل گرما یک مکان عالی برای دورهمی های دوستانه است. البته اگر لباس گرم را فراموش کرده باشید آنجا به شما لباس های گرم خواهند داد.

مطالب مرتبط
موزه زمان تهران کجاست؟ دیدنی‌های موزه تماشاگه زمان تهران

3.  دریاچه ی تار

از جاهای دیدنی تهران می توان به دریاچه ای در دل کوه در تار اشاره کرد. این دریاچه یکی از مناطق بسیار جذاب در تهران است که می توانید با خانواده، دوستان یا تنها به آنجا بروید تا آخر هفته ی بدون استرسی را پشت سر بگذارید.

خوشبختانه این منطقه بسیار تمیز است. آب این دریاچه و آبشار آن به اندازه ای خوش رنگ است که شما را به وجد خواهد آورد. علاوه بر دریاچه تار مسیر رسیدن به این منطقه نیز بسیار دیدنی است و روح را در بدن تازه می کند.

این را به خاطر داشته باشید آب و هوای این دریاچه بسیار خنک است. به گونه ای که حداکثر دمای آن 12 درجه سانتی گراد است. در نتیجه لباس گرم برای رفتن به این منطقه همراه خود داشته باشید.

مسیر: از سمت شرق تهران وارد جاده دماوند می شوید. به سمت جاده چنار شرق می شوید. پس از ادامه دادن به یک مسیر خاکی خواهید رسید که آنجا ورودی دریاچه تار است. این مسیر کاملا خاکی است. تا خود دریاچه یک ساعت زمان است.

در آخر:

جاهای دیدنی تهران بسیار متنوع و زیاد است. تنها کافیست لیستی مطابق با سلیقه ی خود از مکان های تهران تهیه کنید و تعطیلات خود را به آنجا اختصاص دهید.